Focus to Infinity Zacznij podróżować Każdego dnia

Zacznij podróżować. Każdego dnia.

Ostatnio wpadło mi do głowy kilka prostych myśli którymi postanowiłem się z Wami podzielić. Są to luźne spostrzeżenia na temat tego czym właściwie jest podróżowanie, a czym nie jest.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz właśnie oddać się przyjemności oglądania filmu, to poniżej możesz przeczytać to co starałem się zawrzeć w filmie.

Warto zauważyć, że aby podróżować wcale nie musisz podróżować. Bo podróż to nie przemieszczanie się z punktu A do punktu B. Fizyczna zmiana miejsca otoczenia. Podróż to pewien stan umysłu. Droga którą przebywasz odbywa się w całości w Twojej głowie. Wymagane jest jednak aby podróżnik otworzył oczy na to co już dawno przestał zauważać.

Nie może istnieć przyzwyczajenie, zamiast niego musi pojawić się ciekawość. Inspiracja, to o czym pamiętałeś gdy byłeś jeszcze dzieckiem. Ale codzienność skutecznie zabiła w Tobie fascynację. Bo gdy się nad tym zastanowić to czym się różni wschód słońca w Lasach Murckowskich od wschodu słońca w Tajskiej dżungli? Oczywiście gatunkiem drzew czy spotkanymi zwierzętami ale gdybyś urodził się w Tajlandii to czy nie chciałbyś zobaczyć europejskich lasów? Czy dlatego, że tu mieszkasz one przestały być interesujące? Czy to wszystko sprawia, że zapach wilgotnego powietrza o poranku oraz śpiew niezliczonej liczby ptaków już nie robi wrażenia? Albo czym różni się tłok w Katowicach od tłoku w Nowy Yorku? Wyższymi budynkami dookoła czy dostępnymi sklepami w okolicy? To wszystko jest bardzo względne.

Bo podróż to świadome istnienie, w każdej chwili, spoglądanie na wszystko jak gdybyś widział to pierwszy raz. Pomimo tego, że widziałeś to już setki razy. To wszystko kwestia stanu umysłu. Dlatego staram się podróżować każdego dnia. Bo możesz przeżyć najpiękniejsze chwile w swoim życiu nie wychodząc daleko od swojego domu.

Więc zacznij podróżować, każdego dnia.

About the author: Focus

Leave a Reply

Your email address will not be published.