Focus to Infinity Fotografia krajobrazowa Jesień w Kelvingrove

#114 Zdjęcie tygodnia – Jesień w Kelvingrove

Jesień powinna być symbolem Glasgow. Jest tutaj mnóstwo parków które nabierają wówczas zupełnie nowego wymiaru, a poza tym całe miasto poprzetykane jest „przypadkową” zielenią tworząc bajkową atmosferę. Jednak to co wyróżnia Glasgow na tle milionów innych miast, to tradycja budowania z użyciem czerwonego piaskowca. Na zdjęciu jeden z wybitniejszych przykładów użycia właśnie tego materiału – Kelvingrove Art Gallery and Museum. Znakomicie komponuje się z, mieniącymi się ciepłymi barwami, liśćmi drzew.

Choć Glasgow jest miastem stworzonym przez przemysł dla przemysłu, to pełne jest takich architektonicznych perełek. I mimo, że na niebie zwykle ciężkie, nisko zawieszone ołowiane chmury z których często pada rzęsisty deszcz, to warto je odwiedzić. Z jakiegoś powodu bardziej przyciąga mnie Glasgow niżeli, uznawany za perełkę Szkocji, Edynburg który notabene również jest bardzo piękny.

Jednak Glasgow ma w sobie coś wyjątkowego. To niesamowite połączenie potrzeb przemysłowych z uwielbieniem do piękna. To mieszanka tego co potrzebne do tworzenia z tym co tworzenie inspiruje. To kolaż spraw przyziemnych z tymi wzniosłymi.

To właśnie Glasgow.

Dla zainteresowanych, EXIF zdjęcia:
Pentax K-70
Sigma 17-50 mm f/2.8
ISO 200
1/320
f/5,6

About the author: Focus

Leave a Reply

Your email address will not be published.