Stary Nowy Świat

Stary nowy świat – Film Alexeya Zakharova

Stary nowy świat to animacja stworzona na podstawie archiwalnych zdjęć powstałych w Ameryce w latach 1900 – 1940. By stworzyć to dzieło Alexey wykorzystał techniki konwersji zdjęć do trójwymiarowego świata (2D do 3D). Widziałem już wiele takich filmów, nawet sam wykorzystałem tą technikę w filmie o Tower Gap, natomiast to co tutaj zobaczycie przechodzi ludzkie pojęcie. Precyzja wykonania, dbałość o szczegóły, jakość materiału, ożywienie tak wielu elementów sceny, to po prostu powala na kolana. Wisienką na torcie jest świetna muzyka z epoki w wykonaniu Alberta Allicka Bowllyego znanego jako Al Bowlly. Nawet jeśli jego imię nic wam nie mówi to jestem niemal pewien, że już kiedyś słyszeliście ten kawałek. Prawdziwie ponadczasowy utwór.

Całość sprawia, że na kilka minut przeniesiecie się do Ameryki lat 20. Będzie okazja na inspirujący spacer ulicami Nowego Jorku, spojrzenie na Kapitol w Waszyngtonie czy też zajrzenie za kulisy zakładów przemysłowych w Baltimore czy Detroit.

Autor tego niesamowitego projektu wspomina, że najtrudniejszym elementem było… Znalezienie odpowiedniej ilości czasu. Dzieło jest czysto hobbystyczne więc praca nad nim odbywała się tylko w czasie wolnym od pracy zarobkowej. Dlatego trudno autorowi jednoznacznie oszacować ilość czasu którą poświecił. W przybliżeniu oscyluje wokół 9 – 12 miesięcy.

Więcej prac autora możecie znaleźć na jego oficjalnym kanale na Vimeo.

About the author: Focus

Leave a Reply

Your email address will not be published.