Porażka Focus to Infinity

Porażka

Porażka jest wpisana we wszystko co robimy. Nie można zawsze wygrywać, to oczywiste. Tak samo jak fakt, że po każdej porażce należy wyciągnąć wnioski. Zastanowić się co poszło źle, dlaczego skończyło się tak, a nie inaczej. Braki w technice, braki sprzętowe, zła organizacja, brak umiejętności, niesprawna logistyka, złe podejście do tematu. Jest mnóstwo czynników które należy wziąć pod uwagę, naprawić, dopieścić czy też wręcz wywrócić do góry nogami by następnym razem nie zawiodły.

Gdy uświadomisz sobie ten ciąg przyczynowo skutkowy jasnym staje się dosyć przewrotny fakt. By wygrywać, musisz przegrywać, musisz wyciągać wnioski. Dlatego właśnie Michael Jordan powiedział kiedyś:

„Mogę zaakceptować porażkę ale nie mogę zaakceptować braku próby”

To ciągłe próbowanie, po każdej porażce, sprawia, że stajesz się coraz lepszy. Dzięki doświadczeniu porażki naprawiasz to co zadziałało źle, doskonalisz elementy które zawiodły. Dlatego najgorsze co możesz zrobić to zrezygnować. Nie stanąć do walki. Poddać się nim jeszcze cokolwiek się rozpocznie. Jasne, zachowaj zdrowy rozsądek ale jednocześnie pamiętaj – nie ryzykując, nie wychodząc poza to co myślisz, że potrafisz, nie ponosząc porażek nigdy nie będziesz najlepszy.

Podczas swojej kariery Michael Jordan nie trafił do kosza ponad 9000 razy. Przegrał ponad 300 meczy, a 26 razy to właśnie na nim spoczywała odpowiedzialność oddania decydującego rzutu osobistego i pudłował… Jak sam powiedział:

„Wiele razy przegrywałem w swoim życiu.
I właśnie dlatego odniosłem sukces”

A Ty? Czy aby na pewno ciągle próbujesz? Czy aby na pewno wciąż się doskonalisz? Nikt nie zrobi tego za Ciebie, nikt Ci w tym nie pomoże. Pamiętaj – porażka jest akceptowalna. Niedopuszczalny jednak jest brak próby. Walcz.


Gorąca zachęcam do pobrania tego zdjęcia i ustawieniu go na pulpit komputera lub telefonu (Full HD dostępne tutaj). Mam nadzieję, że będzie Ci przypominać o ciągłej potrzebie walki z samym sobą.

About the author: Focus

Leave a Reply

Your email address will not be published.