Świat jest wielkim lustrem Focus to Infinity Motywatory

Świat jest wielkim lustrem

Zauważyliście jak odmiennie odbieramy otoczenie zależnie od nastroju? Deszczowy dzień nie zawsze oznacza to samo. Gdy ciąży nam trudna sprawa, czy też trapi nas smutek, wówczas świat pogrążony w deszczu wydaje się być pozbawiony życia, szary i smutny. Jednak jeśli wszystko jest w porządku, życie się względnie układa i nie mamy większych zmartwień, wówczas jest to tylko zwykły, deszczowy dzień, jakich wiele. Takich przykładów można pewnie mnożyć w tysiące.

Okazuje się bowiem, że to co jest w nas determinuje w jaki sposób odbieramy to, co jest na zewnątrz. Jak gdyby pomiędzy nami, a światem zewnętrznym istniał pewien rodzaj filtru który nadaje światu różne cechy. Bo przecież padający deszcz to po prostu padający deszcz. Sam w sobie nie jest niczym smutnym, czy radosnym. To my nadajemy mu znaczenie. Dlatego właśnie to w jaki sposób widzimy świat jest swego rodzaju zwierciadłem tego co się w nas dzieje.

W szerszej i długotrwałej perspektywie łatwo zauważyć również powiązanie pomiędzy nami, a ludźmi których wokół siebie zbieramy. Otaczamy się swoimi odbiciami. Oczywiście mniej lub bardziej dokładnymi, bo przecież każdy jest na swój sposób unikalny. Posiadają oni jednak cechy charakteru wspólne z nami i zwykle, im więcej taki cech, tym lepsza relacja.

Dlatego tak ważne jest pielęgnowanie tego kim jesteś. Zastanowienie się nad tym co chcesz poprawić, jakim człowiekiem chcesz być i po prostu, tak zwyczajnie, zacząć nim być . Z biegiem czasu taki sam zacznie być również świat wokół Ciebie.

Bo świat jest tym kim Ty jesteś.

Gorąca zachęcam do pobrania tego zdjęcia i ustawieniu go na pulpit komputera lub telefonu (Full HD dostępne tutaj). W ten sposób, zerkając na telefon, przypomnisz sobie o tej mądrości, a świadomość to już jest pierwszy krok na lepszej drodze.

Dodaj komentarz