Saal Digital 01 recenzja fotoobrazu Focus to Infinity

Wydrukuj swoje zdjęcia – Recenzja fotoobrazu Saal Digital

Saal Digital 02 recenzja fotoobrazu Focus to Infinity

Docelowym miejscem zdjęć powinien być co najmniej album fotograficzny, a najlepiej jakaś wielka,niczym nie zmącona, biała ściana. Dopiero wówczas można powiedzieć, że dzieło jest w 100% ukończone. Przyciąga wzrok, pozwala zatrzymać się na dłużej, a co najważniejsze, robi to nienachalnie. Nikogo nie zagaduje, przyciąga tylko tych których zainteresuje. Dlatego dziś przyjrzymy się usłudze wydruku zdjęć w wykonaniu firmy Saal Digital.

Zacznijmy jednak od oferty. Firma Saal Digital umożliwia drukowanie foto-książek, kalendarzy, plakatów, czy też po prostu zdjęć. Ponieważ najbardziej interesuje mnie fotografia krajobrazowa, zdecydowałem się na przetestowanie usługi wydruku fotoobrazu. Do wyboru jest kilka materiałów. Ja zdecydowałem się na pleksi. Dzięki właściwościom tego materiału liczyłem na bardziej kontrastowy i nasycony efekt, podobny do tego jak odbieramy zdjęcia na błyszczącej matrycy monitora. Nie zawiodłem się i właśnie taki efekt został osiągnięty.

1. Ogólne wrażenie

Obraz na pleksi jest bardzo czysty, odpowiednio nasycony i kontrastowy. Efekt ten nie będzie pasował do każdego zdjęcia, natomiast rozświetlone miasto nocą wygląda dzięki temu naprawdę imponująco. Minusem pleksi jest fakt, że wszystko się w niej odbija. Dlatego jeśli zależy nam na wnikliwej analizie każdego detalu, lepiej będzie jeśli zdecydujemy się na materiały matowe takie jak płyta PCV, Dibond czy po prostu płótno.

Saal Digital 01 recenzja fotoobrazu Focus to Infinity

2. Jakość wydruku

Tak długo jak zadbamy o odpowiednią rozdzielczość zdjęcia po naszej stronie, tak długo nie musimy się martwić o jakość wydruku. Moje zdjęcie ma nieco ponad 110 megapikseli co powoduje, że w najwyższej jakości druku 300DPI mogę sobie pozwolić na 120 cm na dłuższym boku. Dlatego gdy decydowałem się na format 45×25 cm wiedziałem, że spełniam wszelkie standardy wysokiej jakości druku. Do samego wydruku nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Oczywiście jeśli przyjrzymy się z bliska to można dojrzeć pojedyncze krople atramentu. Jednak jeśli podziwiamy zdjęcie z rozsądnej odległości, to jest co najmniej 50 cm, to są one kompletnie niezauważalne.

3. Materiały

Ciekawym smaczkiem podnoszącym doznania estetyczne jest grubość materiału. Sam wydruk znajduje się na tylnej ścianie pleksi, co tworzy bardzo ciekawy efekt na krawędzi i jednocześnie sprawia, że jest ona spójna kolorystycznie z resztą zdjęcia. Dodatkowo te 5mm grubości tworzy ciekawe wrażenie głębi obrazu. Trudno to opisać natomiast odbiór jest bardzo pozytywny.

Saal Digital 03 recenzja fotoobrazu Focus to Infinity

Saal Digital 04 recenzja fotoobrazu Focus to Infinity

Wspomniana wcześniej grubość materiału sprawia, że pleksi jest bardzo sztywna i nie stwarza kłopotów w zamontowaniu jej na ścianie. Producent w swojej standardowej ofercie posiada 3 sposoby montażu. Moim zdaniem mocowanie na śruby wygląda najlepiej, jednak jego koszt jest trochę za wysoki.

Saal Digital 05 recenzja fotoobrazu Focus to Infinity

4. Wysyłka

Fotoobraz przyszedł w odpowiednio zabezpieczonym, tekturowym opakowaniu. W środku znajdowała się specjalna płyta która podnosiła sztywność paczki, chroniąc w ten sposób produkt. Oczywiście na powierzchni zdjęcia była naklejona folia zabezpieczająca. Całkowity czas realizacji to 5 dni roboczych. Po 3 dniach zostałem drogą mailową poinformowany o ukończeniu zlecenia i rozpoczęciu wysyłki, by po kolejnych 2 dniach paczka dotarła do mnie do mieszkania.

5. Cena

Cena jest mocno uzależniona od wybranego przez nas materiału oraz wymaganego rozmiaru, który możemy dostosować co do centymetra. W moim wypadku za wydruk na pleksi o wymiarach 45×25 cm, bez systemu mocowania, uwzględniając koszty wysyłki, cena wyniosła 237 złotych.

6. Podsumowanie

Jestem naprawdę zadowolony z poziomu oferowanych usług. Jakość druku oraz czas realizacji są na najwyższym poziomie, a cena wydaje się być po prostu rozsądna. Dlatego z czystym sercem i sumieniem mogę polecić wydruk fotoobrazów poprzez firmę Saal Digital.

Dodaj komentarz