Fotografia krajobrazowa Cisza wśród gwiazd Katowice Focus to Infinity

#07 Fotografia krajobrazowa – Cisza wśród gwiazd

Fotografia krajobrazowa Centrum Cisza wśród gwiazd 02 Katowice Focus to Infinity

Liczące około 300 tyś mieszkańców Katowice są nieoficjalna stolicą gospodarczą Górnego Śląska. W ciągu ostatnich 20 lat infrastruktura w tym mieście przeszła gruntowną modernizację. Przebudowanie Ronda Sztuki, odnowienie Spodka, wybudowanie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia czy Międzynarodowego Centrum Kongresowego to tylko część z najbardziej spektakularnych zmian architektonicznych ostatnich czasów. Oczywiście istnieje jeszcze wiele miejsc które wymagają pielęgnacji czy też odbudowy. Niemniej jednak ścisłe centrum Katowic już dziś jest prawdziwą ucztą dla oczu.

Dlatego wybrałem się w poszukiwania miejsca z którego mógłbym sfotografować najnowszą panoramę Katowic. Wokół centrum jest wiele budynków z których widok powinien zapierać dech w piersiach. Niestety wiele z nich to biurowce do których dostęp jest co najmniej utrudniony lub nawet niemożliwy. Skierowałem więc swoje oczy w kierunku budynków mieszkalnych z którymi nie powinno być większego kłopotu. Oczywistym wyborem było więc osiedle Walentego Roździeńskiego, popularnie nazywane Gwiazdami. 81 metrów wysokości zlokalizowane blisko centrum. Czego chcieć więcej?

Cisza wśród gwiazd

Widok z takiej wysokości zapiera dech w piersiach. I chodź wcale nie ma tam ciszy, wręcz przeciwnie, zewsząd dobiegają odgłosy potężnej aglomeracji, to jednak atmosfera która panuje w takich miejscach pozwala wyciszyć wnętrze. Dołącz do mnie i spójrz na to roziskrzone milionami świateł miasto, gdzie wśród betonowych korytarzy tysiące ludzi szuka swojej drogi.

Jedna myśl na temat “#07 Fotografia krajobrazowa – Cisza wśród gwiazd

Dodaj komentarz