Jaki masz cel Dokąd zmierzasz Focus to Infinity

Dokąd zmierzasz?

Niesamowite prawda? Cała tajemnica wyjaśniona w jednym zdaniu. Oczywiście gdyby się nad tym zastanowić to pewnie znajdzie się setki przykładów reprezentujących inny bieg wydarzeń, czy to przypadek, los na loterii, dziedzictwo, można by tak pewnie wymieniać w nieskończoność. Trudno jednak kłócić się z tym, że nawet najlepsza mapa nie pomoże, jeśli nie określimy celu wędrówki.

Wielu ludzi, którzy musieli stawić czoła nieludzkiemu wysiłkowi powtarza to samo. By osiągnąć cel ostateczny, w ich wypadku przetrwać, musieli się skupić na małych celach, które wiodły ich w odpowiednim kierunku. To trochę jak z nawigowaniem. By przebyć długą drogę potrzeba punktów orientacyjnych. Za rzeką skręć w prawo i trzymaj się nurtu. Gdy po lewej zobaczysz bukowy las, a po prawej znajdziesz się na wysokości doliny ze skalistymi wrotami, to znak by za następnym zakolem rzeki udać się w kierunku łąki. Takimi punktami orientacyjnymi są właśnie małe cele. To one wiodą nas do celu ostatecznego.

Twoja w tym głowa by wyznaczyć te drogowskazy. Im łatwiej się gubisz tym gęściej je stawiaj. Szczególnie na początku. Z biegiem czasu i przebytymi kilometrami nabierzesz traperskiej wprawy. Będziesz mógł pokonywać coraz dłuższe dystanse, pozbawiony wyraźnych wskazówek. Droga, którą przyjdzie się poruszać może być nieoczywista, trudna i wyboista, najważniejsze jednak, że będzie. Lepsza czy gorsza, nieważne. Być może nawet to, przez co przyjdzie się przedzierać będzie można nazwać drogą tylko w Twojej wyobraźni. Jednak będziesz napierać.

I tak krok za krokiem, kilometr po kilometrze, dzień po dniu, rok po roku. Z każdym podjętym wysiłkiem jesteś bliżej.

Mądrego miło posłuchać, dlatego gorąco zachęcam do ustawienia sobie tego zdjęcia (Full HD) na pulpit komputera czy też telefonu. Niech będzie takim małym drogowskazem, na który często będziesz spoglądać i przypominać sobie o swoim upragnionym celu.

Dodaj komentarz