Focus to Infinity Fotografia krajobrazowa Rozglądaj się

#06 Fotografia krajobrazowa – Rozglądaj się

Focus to Infinity Fotografia krajobrazowa Rozglądaj się

Jak często zdarza się Wam trafić na jakieś fenomenalne zdjęcia i stwierdzić: „Też bym takie potrafił gdybym był w tym miejscu”. I tak oto utwierdzamy się w przekonaniu, że by robić lepsze zdjęcia trzeba kupić bilet do Tajlandii/USA/Meksyku/Peru (nie potrzebne skreślić). Otóż okazuje się, że jeśli będziemy obserwować wystarczająco wnikliwie otaczający nas świat, to znajdą się ciekawe kadry. Oczywiście nie zaklinajmy rzeczywistości,  jest nikła szansa by udało się w Katowicach sfotografować krajobraz, który będzie powalał monumentalnością niczym Mount Everest. Lecz wciąż jest miejsce dla interesujących kadrów.

Rozglądaj się

Staram się jak tylko mogę nie tracić wrażliwości. Być czujnym i uważnym obserwatorem. Pozwólcie, że posłużę się przykładem. Gdy jadę na wakacje, w miejsce, w którym jeszcze nigdy nie byłem, rozglądam się dookoła w poszukiwaniu ciekawych widoków. Jestem na podwyższonych obrotach. Po jakimś czasie, gdy wstępnie oswajam się z nowym miejscem ten efekt przechodzi i powoli wszystko zwalnia. Już nie jestem tak zafascynowany i czujny. Mijam bez większego wzruszenia miejsca, które jeszcze 5 dni temu fotografowałem z wielką pasją. I właśnie o tym mówię.

Staram się, jak tylko mogę, by w codziennym życiu pozostać na wysokich obrotach. Obserwować, co się dzieje, szukać nowej perspektywy, zupełnie tak jak to się dzieje podczas pierwszych dni wakacji.

Dodaj komentarz