Fotografia krajobrazowa Focus to Infinity Zimowy las

Fotografia krajobrazowa – Zimowy las

Nie dawne, intensywne opady śniegu zainspirowały mnie do odwiedzenia pobliskiego lasu, w rejonie Miasteczka Śląskiego. Tutaj, w przeciwieństwie do miasta, śnieg pozostaje idealnie biały, a towarzyszący mu wiatr stanowi skuteczną barierę przed odgłosami cywilizacji. I tak oto po kilkunastu minutach wzdłuż leśnej drogi wrażenie odosobnienia narasta. Niska temperatura spowalnia bieg życia, otoczenie jest niemal statyczne, dlatego każdy, nawet najdrobniejszy ruch przykuwa uwagę. Ten harmoniczny spokój wyostrza zmysły. Przebywanie w takim stanie jest już samo w sobie bardzo inspirujące, a jeśli dołożyć do tego fotografię to robi się już przepis na idealny dzień.

Fotografia krajobrazowa Focus to Infinity Zimowy las 03

Jednak szukanie kompozycji w takim środowisku nie jest proste. Naturalny bałagan jest trudny do okiełznania, a brak wzniesień tylko dodatkowo utrudnia sprawę. Pozostaje przemierzać kolejne kilometry i szukać. Może szczęście się uśmiechnie i słońce samo stworzy interesujący spektakl? Biorąc pod uwagę zastaną dynamikę pogody nie jest to nie możliwe, chodź mało prawdopodobne. Wspomagam się liniami wytyczonymi przez ludzi, wprowadzają one trochę prostej harmonii, komponując obrazy niemal za nas. Nie ma w tym nic wybitnego, ale nie każdy wyjazd wiąże się z nagrodą w dziedzinie fotografii. Bywa i tak, że fotografia jest tylko pretekstem by uważniej przyjrzeć się otoczeniu, tak często przemykamy przezeń bez zastanowienia.


Ekwipunek:

Canon 6D
Tamron 28-75 f/2.8
Statyw MeFoto GlobeTrotter
GoPro 4 Silver

2 myśli na temat “Fotografia krajobrazowa – Zimowy las

  1. Jak zawsze bardzo interesujący materiał. Mam małą prośbę i sugestię, czy w momentach kiedy wykonujesz fotkę, możesz dodać napisy z ustawieniami aparatu. Wiem, że o tym mówisz w tych fragmentach, ale tekst byłby równie pomocny.

    Pozdrawiam!

Dodaj komentarz