uliczny bard realizujacy marzenia Robin McKinven Focus to infinity

Uliczny bard realizujący marzenia – Robin McKinven

Dawno temu spacerując poprzez zroszone niemal rytualnym deszczem ulice Glasgow zostałem uraczony pięknymi dźwiękami. Wydobywały się gdzieś z daleka, nie widziałem jeszcze ich źródła chodź już rozpoznawałem znaną mi melodię. „Give me love” znakomicie wpasowywał się w mój ówczesny nastrój jednocześnie świetnie komponując się z melancholijną rzeczywistością tego dnia. Wiedziony dźwiękami dotarłem do człowieka którego gra przykuwała uwagę wielu ludzi. Przystanąłem na chwilę by oddać się przyjemności słuchania gitarowego brzmienia dopełnionego niesamowitym wokalem. Jego potężny głos o unikalnej barwie rozdzierał hałas miasta wypełniając przestrzeń harmonią dźwięków. Ku mojemu zadowoleniu każdy kolejny utwór był znakomity co poskutkowało tym, że spędziłem co najmniej 30 minut nim zorientowałem się jak długo już nie mogę wyjść z podziwu. Postanowiłem wrzucić kilka srebrnych monet do futerału na gitarę w podzięce za świetny koncert jednocześnie pytając barda gdzie mogę posłuchać więcej jego twórczości.
Tak właśnie poznałem człowieka którego mam przyjemność Wam przedstawić.

Robin McKinven dba oto byśmy mieli okazję przystanąć w tym szaleńczym tętnie miasta i zadumać się choć na chwilę.

Swoją przygodę z muzyką zaczął mając zaledwie kilka lat. Jego ojciec, choć nie chciał by syn poszedł w jego ślady, stał się dla niego muzyczną inspiracją. Pomimo przeciwności losu postanowił jednak spróbować zrealizować swoje odwieczne marzenia. Postanowił zostać muzykiem.

Uhonorowany absolwent największej ulicznej uczelni muzycznej Szkocji – Glasgow. To właśnie tam poświęcił tysiące godzin na szlifowanie swojego talentu by dziś móc raczyć nas swoim unikalnym stylem.

Poznajcie historie Robina McKinvena.
Uliczny bard realizujący marzenia – Robin McKinven.

 

Posłuchaj coverów Robina!
Robin McKinven na YouTube

About the author: Focus

Leave a Reply

Your email address will not be published.